ארגון New Cities Foundation השיק תחרות שנתית לפיתוח אפליקציות אורבניות המקדמות ערים דינמיות ויצירתיות ומקשרות בין אנשים בתחומים שונים: תחבורה, צריכת אנרגיה, מיפוי, מעורבות אזרחית ועוד.AppMyCity
במהלך התחרות, שופטים מובילים בתחומם מהעולם (המגזר הפרטי, התרבות, המדיה) בוחנים את היוזמות לפי מידת שיתופי הפעולה בין הממשלה, המגזר העסקי, האקדמיה והחברה האזרחית.
שלושת האפליקציות הטובות ביותר, מוצגות בכנס הארגון השנתי, ה- New Cities Summit. במהלכו, מצביע הקהל בעד האפליקציה הטובה ביותר וזו זוכה בפרס כספי של 5,000 דולר.

מדוע זה מעניין?

כי הרשות המקומית שלכם יכולה להשיק תחרות נושאת פרסים בכוחות עצמה או בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות נוספות, לסטרטאפיסטים ישראלים שיתכנתו אפליקציות עירוניות בתחומים העומדים על סדר היום. מדובר ביוזמה המשתפת את ציבור התושבים בתהליכים מקומיים ובעלות זניחה מאוד.

באופן זה, תתרמו למציאת דרכים חדשניות לייעול ושיפור העשייה המקומית. כך, בשנת 2013 התמודדה חברת BuzzJourney מכפר סבא בתחרות זו והגיעה לעשר הפיינליסטיות. מובא לפניכם מקבץ קטן של האפליקציות שזכו בתחרות.
 

האפליקציות הזוכות בשלושת השנים האחרונות:

האפליקציה הזוכה לשנת 2014: אפליקציית Peerby- אמסטרדאם, הולנד
האפליקציה מקשרת בין אנשים המעוניינים להשאיל דברים האחד מהשני. בין אם זה סולם, אופניים, בגדים או בלנדר, האפליקציה תמצא עבורך שכנים שיוכלו להשאיל את מבוקשך בפחות מ-30 דקות.
המשתמש מפרסם בקשה אישית באפליקציה, השכנים מקבלים התרעה ומגיבים בכן או לא. במידה והמשתמש נענה בתשובה חיובית, ייפתח צ`ט המקשר בין המשאיל והשואל.
האפליקציה ניתנת להורדה חינם במכשירי סמארטפון, טאבלטים ומחשבים.

האפליקציה הזוכה לשנת 2013: אפליקציית Colab - רסיף, ברזיל
האפליקציה מאפשרת העלאת תמונות, תוך שימוש בשירותי מיקום גיאוגרפי (GPS ), כאמצעי המחבר בין תושבי הרשויות המקומיות למועצה המקומית. מטרת האפליקציה לעודד אזרחות טובה יותר ולסייע ביצירת ערים חכמות יותר. זאת, על בסיס שלושה סוגי אינטראקציה:

תושבים מדווחים בנושאים עירוניים יום-יומיים.
פלטפורמה להצעת רעיונות ופתרונות חדשניים.
אפשרות לתת משוב בנוגע לטיב השירותים הציבוריים.האפליקציה הזוכה לשנת 2012: אפליקציית City Gardens- פריז, צרפת
האפליקציה מסייעת לתיירים ולתושבים לאתר מרחבים ירוקים בעיר כמו גנים ציבוריים, פארקים, כיכרות ועוד.

מאגר המידע מספק מידע על המיקום המדויק, שעות הפעילות, התחבורה הציבורית הקרובה, התאמה לבילוי פיקניק, אינטרנט אלחוטי (Wi-fi), שירותים ציבוריים סמוכים, המלצות של משתמשים אחרים, היסטוריה מקומית, נקודות עניין, מסעדות ועוד. כל המידע הרלוונטי ניתן בממשק נוח ועשיר ובהתאם להגדרות ה-GPS בסמארטפונים.
 

קישורים רלוונטיים:

» לאתר התחרות AppMyCity
» להורדת אפליקצית Peerby באייטיונס
» אתר הבית של Peerby