הבית לגישור ובוררות של מרכז השלטון המקומי, מיסודה ובניהולה של עורכת הדין מיטל וינקלר תשובה, הוא גוף מקצועי לפתרון סכסוכים בדרך של גישור או בוררות כחלופה יעילה ומקצועית ליישוב מחלוקות מחוץ לכותלי בית המשפט.

במרכז הגישור בבית לגישור ובוררות, מתבררים סכסוכים מגוונים המופנים להליך גישור ע"י שופטי בתי המשפט, גורמי המקצוע בוועדות לתכנון ובניה, יו"ר ועדות ערר לתכנון ובניה, יזמים וקבלנים לצד פניות מגופים ואנשים פרטיים המבינים שהדרך להסדרת הסכסוך בבית לגישור ובוררות מקצועית, ובדיקה שאין למי מהמגשרים הכרות אישית עם המגושרים או שמא ניהול הגישור עלול להביאו למצב קצרה ומהירה.

בין המגוון הרחב של הסכסוכים המתבררים בבית לגישור ובוררות ישנה התייחסות רבה לסכסוכים מוניציפאליים: תביעות כנגד רשויות מקומיות או מטעמן בהיקפים של מאות אלפי ומיליוני שקלים בנושאים מגוונים: חוזים והתקשרויות, תכנון ובניה-רישוי והשבחה, מקרקעין, ארנונה והיטלים פיתוח ותשתיות. עשרות רשויות מקומיות רואים בבית לגישור אלטרנטיבה תכליתית ואיכותית לניהול הליכי משפט בזמן קצוב בעלויות נמוכות ותוך שמירה על סודיות מלאה.

תחום ייחודי הקיים במרכז הגישור הוא פתרון סכסוכים בתכנון ובנייה - רישוי והשבחה:

נוכח החשיבות בהאצת תהליכי הבנייה ולשחרור חסמים, מרכז השלטון המקומי מציע מערך של גישור ובניית הסכמות באמצעות צוות של מגשרים המומחים בתחום, אשר פותרים מחלוקות שהיו עלולים להימשך שנים בהליך מהיר ומקצועי, במהלכו מתגבשות הסכמות בעניין: הסרת התנגדויות להיתרי בנייה ומתן אור ירוק לפרויקט; באשר לגובה ההשבחה ; אופן חלוקת קרקעות וכיו"ב.

הבית לגישור ובוררות זוכה להצלחה והכרה בקרב בתי המשפט, מוסדות ציבוריים ורשויות כמוסד המתמחה בפתרון סכסוכים מוניציפאליים במינימום זמן ומקסימום תוצאות. אנו זוכים לאמון והערכה מצד המגושרים ובאי כוחם וגורמי המקצוע השונים שהתנסו בתהליך והביעו שביעות רצון גבוהה על הניהול המקצועי ומציאת פתרון שהיטיב עם כלל המעורבים.

חזון הבית לגישור ובוררות

לפתור סכסוכים המתגלעים ברשויות המקומיות כבר בראשית התהוותם בהליכי גישור או בוררות המהווים אלטרנטיבה מקצועית ותכליתית לניהול הליך משפטי הכרוך במשאבים יקרים.

צוות המגשרים והבוררים

מגשרי ובוררי הבית הינם מומחים מוסמכים בעלי ידע וניסיון רב אשר כיהנו בעברם בתפקידים שונים וביניהם: שופטים , יו"רים ועדות ערר לתכנון ובנייה, שמאים מכריעים, עורכי דין, ראשי רשויות ובעלי תפקידים בשלטון המקומי- מהנדסי ערים, מנכ"לים, גזברים, אדריכלים אנשי תוכנה ומנהלי פיתוח וכיו"ב.

הליך הגישור בבית לגישור ובוררות חוסך את הצורך בשכירת שירותים של מומחים חיצוניים בעלויות גבוהות. הצדדים נהנים ממגשרים, מומחים בתחומם, המסייעים להם להגיע להסכם המשיא רווח ומגלם את כלל האינטרסים של הגורמים המעורבים, תוך זמן קצוב של מספר ישיבות בלבד אשר בסיומו של התהליך מושג הסכם בהסכמה.

בנוסף קיים מרכז להכשרת מגשרים וקורסי גישור בתחומי עניין מגוונים ורבים,בפריסה ארצית, המאפשרים הרחבת אופקים והתמקצעות של אנשי המקצוע בתחום הגישור.

חשוב לדעת: הבית לגישור ובוררות פועל במרכז השלטון המקומי כיחידה עצמאית ובלתי תלויה.

שיבוץ המגשרים מתבצע תוך תיאום של ניגוד עניינים. הליכי הגישור והבוררות בבית מתקיימים באווירה נינוחה עם כיבוד עשיר ואספרסו חם כאשר צוות הבית מתאם ומפקח על לוחות זמנים קצובים.