הבית לגישור ובוררות מוביל בהליכי גישור ובניית הסכמות בהתחדשות עירונית, תמ"א 38 ,הליכי פינוי בינוי, בינוי פינוי, התמודדות מול דייר סרבן וזאת בעזרת כלים ייחודיים וצוות מגשרים מקצועי ומנוסה בתחום התחדשות עירונית, בכל רחבי הארץ.

הגישור מסייע בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית שמתעכבים בגלל מחלוקות ואינטרסים מנוגדים בין הדיירים לבין עצמם, בין הדיירים לבין השכנים ובין הדיירים ליזם. הליך בניית הסכמות המבוסס על שיח ממוקד צרכים ואינטרסים של כל הגורמים המעורבים בפרויקט מסייע לפתרון המחלוקות ולקידום הפרויקט.

צוות מגשרי הבית לגישור ובוררות, המתמחים בתכנון ובניה רישוי ומקרקעין, מלווים יזמים ודיירים בתהליכי התחדשות עירונית בעזרת מודל גישורי-חברתי ייחודי, המסייע לצדדים , המעורבים בתהליך, לבנות יחסים המבוססים על אמון , תוך יצירת תקשורת חיובית ומתן כלים לשיתוף פעולה , שיובילו להצלחת הפרויקט.

הגישור מאפשר מיפוי צרכים ואינטרסים של הצדדים, תוך הקשבה ומתן מענה לצרכים העולים מהשטח, מעודד הגעה להסכמות בפרקי זמן קצרים, בניית אמון והכל לטובת המשך הנעת הפרויקט.

עד כה, מרבית ההתנגדויות שהופנו אלינו לבירור בגישור במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית – התבררו תוך בניית הסכמות בין המתנגדים ליזמים במהלכן הוצע למתנגדים פתרון תכנוני שיניח את דעתם ויאפשר את המשך הנעת הפרויקט תוך הסרת ההתנגדות ואישור הפרויקט בוועדה המקומית. ברי לכל, כי הליכים אלה חוסכים ליזם משאבים ועלויות משמעותיות ובאופן עקיף משפיעים על שווי הדירה. מה שלבסוף משרת את האינטרס הציבורי כולו- הפחתת מחירי הדירות והגדלת ההיצע, תוך קידום הליכי בניה ושחרור חסמים.

צוות המגשרים של הבית לגישור ובוררות במרכז השלטון המקומי המתמחה בתכנן ובנייה מורכב מאנשי מקצוע עתירי ניסיון מוניציפלי, אשר כיהנו בעבר כראשי רשויות, יו"ר ועדות ערר מחוזית, מהנדסי ערים, אדריכלים, שמאים מכריעים, ויועצים משפטים.

מומחיותם של המגשרים והיותם "אוטוריטה" חוסך מהצדדים את הצורך בשכירת שירותים של מומחים חיצוניים בעלויות גבוהות. המגושרים נהנים ממגשרים , מומחים בתחומם , המסייעים להם להגיע להסכם המשיא רווח ומגלם את כלל האינטרסים של הגורמים המעורבים , תוך זמן קצוב של מספר ישיבות בלבד אשר בסיומו של התהליך מושג הסכם בהסכמה, המתנגדים מסירים ההתנגדות והפרויקט יוצא לדרך.