אנגלית English מידע עדכני - RSS facebook
   
   
הפוך לדף הבית
היחידה הכלכלית
עדכונים מיקצועיים
קורסים
חוזר מנכל
מכרזים
גלריית תמונות
עיתון מפתח העיר
סביבתון
הפורום ה 15
גרשון אגרון
גרשון אגרון
ראש עיריית ירושלים
1956-1959
 

מינה, אוקראינה – רוסיה תרנ"ג / 1893 – ירושלים, תש"ט/ 1959.

קיבל חינוך מסורתי. ב- 1916 היגרו הוריו לארצות הברית שם המשיך לימודיו התיכוניים. בוגר "הטמפל יוניברסטי" בפילדלפיה. מצעירותו התלבט כעסקן ציוני והיה חבר מערכת "אידישע פאלק" בניו- יורק. במלחמת העולם הראשונה התנדב לגדוד העברי האמריקאי שלחם ביחד עם הבריטים לכיבוש ארץ ישראל מידי תורכיה. ב- 1920 השתחרר מן הצבא והשתקע בירושלים כמנהל לשכת העיתונות של ההסתדרות הציונית.

ב- 1921 שימש עורך "ייטא" בניו – יורק. בחוזרו לירושלים היה כתב של עיתונים אנגליים ואמריקאיים וב- 1931 ערך את "הפלשטין ביולטין" שהפך אחר כך ל: עיתון יומי, "פלשתין פוסט" – הוא "ג'רוסלם פוסט" שאגרון היה עורכו עד 1955. כיהן כנשיא איגוד עיתונאי ישראל. ב- 1949- 1951 נתמנה מנהל שרותי ההסברה של ממשלת ישראל, היה ציר לקונגרסים ציוניים ושליח של ההסתדרות הציונית לכינוסים בין לאומיים.

בתקופת כהונתו כראש עירייה, שופרה הכניסה לירושלים, ניסללו כבישים ורוצפו מדרכות בעיר ובשכונות, ניבנה בית- העם, הורחבה רשת הביוב והתפאורה ברחובות, ניטעו גנים, ניפתחו מגרשי משחק ובתי נוער והורחבה רשת החינוך.

רב מרץ ובעל קשרים עם עמים ומדינות, העלה את כבוד ירושלים כבירת ישראל ופירסמה  בין ראשי הערים בעולם. כיהן יושב ראש מרכז השלטון המקומי וייצג אותו בקונגרסים מוניצפליים עולמיים.

חדשות
מאחזר נתונים

עדכוני כלכלה ותקציב
 
סימולטור חשבון מים
הצעת חוק העיריות - נוסח מעודכן
 
החברה לאוטומציה במנהל השלטון המקומי
אודות האתר