קול קורא להצטרפות לתכנית ארסמוס+ של האיחוד האירופי- פתוח להרשמה

קול קורא להצטרפות לתכנית ארסמוס+ של האיחוד האירופי- פתוח להרשמה

תכנית ארסמוס+ הינה התכנית החדשה של האיחוד האירופי לשנים 2015-2020 .
התכנית מקדמת שיתופי פעולה בין מוסדות וארגונים מאירופה ומהמדינות השכנות (כגון ישראל) , על מנת לשפר את מערכות ההשכלה הגבוהה, ההדרכה והנוער ולהעניק לסטודנטים ולצעירים כישורים ומיומנויות שיגדילו את סיכויי העסקתם לאחר סיום לימודיהם.
בישראל, פועל משרד לאומי האחראי על ניהול וקידום התכנית בקרב מוסדות וארגונים בישראל. בין היתר, משרד ארסמוס+ ישראל מפיץ מידע בנוגע למערכת ההשכלה הגבוהה של ישראל באירופה על מנת לעודד יצירת שיתופי הפעולה, ניידות של סטודנטים, סגל וצעירים ועוד.
משרד זה מוכר היטב למנהל קשרי החוץ במרכז השלטון המקומי ופועל עמנו בשיתוף פעולה מזה זמן רב.

במסגרת עבודתו של משרד זה, נתקבלה פנייה מאתר בעבור סטודנטים ישראלים בעלי ענין בלימודים באירופה. האתר כולל מידע על מוסדות להשכלה גבוהה ועל ערים באירופה, ומאפשר לסטודנטים לתכנן את תקופת הניידות שלהם ביעד בו יקיימו את תקופת הלימודים שלהם ולהכיר סטודנטים נוספים מרחבי העולם שמתוכננים להגיע לאותו היעד באותו הזמן. 


האתר (http://eurasmus.com/en) מהווה כלי שימושי גם למשיכת סטודנטים אירופיים לישראל, אך כרגע אינו מכיל מידע על הערים בהן קיימים מוסדות להשכלה גבוהה בארץ . יוזמי האתר הביעו נכונות להעלות פרטים על הערים והמוסדות בישראל, אך כמובן שמבקשים לקבל את המידע מהמוסדות והערים עצמן .

במסגרת הנכונות לאתר יוזמות בעלות תועלת בעבור הרשויות המקומיות בישראל, אנו פונים אליכם, על מנת שתעבירו לאיש הקשר באתר מידע מתומצת ושיווקי באנגלית על העיר אותה אתם מייצגים במטרה למשוך כמה שיותר סטודנטים אירופיים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה הנמצאים בערים שלכם, איש הקשר הוא:
thomas@eurasmus.com
Tom Armstrong


חשוב לנו, כי תכתבו אותנו על התכתבות זו על מנת שנוכל לעקוב אחר הנושא.


הערך המוסף בעבור הרשויות המקומיות נהיר:

1. הסטודנטים חיים בעיר, משלמים לבעלי דירות בעבור שכירות, ומוסיפים לכלכלת העיר בחיי היום יום.
2. מדובר בהזדמנות למפגשי עם אל עם בין הסטודנטים הזרים לבין צעירים ישראליים בעירכם
3. יש בגיוון התרבותי כדי לתרום לרב גוניות של עירכם.
4. היוזמה מעניקה לעירכם ממד בינלאומי, שיש בו כדי להוות אטרקציה גם עבור צעירים נוספים בישראל וכן עבור צעירי עירכם.

עבור לתוכן העמוד