כנס ערים ישראל צרפת - אוקטובר 2011

כנס ערים ישראל צרפת - אוקטובר 2011

כנס ערים תאומות ישראל-צרפת בערים חיפה ונתניה. התקיים, ביוזמתו והובלתו של האגף לפיתוח בין-לאומי במרכז השלטון המקומי, ובשיתופו של איגוד הערים הצרפתי.

הכנס נועד לחדש את הקשרים בין אותן רשויות בישראל ובצרפת, שהתאומות ביניהן התרופפה עם השנים ולהדק את הקשרים ושיתופי הפעולה, שקשריהן איתנים ופוריים. זאת, מתוך ראיית התועלות המוחשיות שיש בשותפויות אלו בעבור תושבי הערים.

איתרנו יחד מספר נושאי ליבה שעניינו את הערים בשתי המדינות, דוגמת "תפקידם של ראשי הערים בקידום התיירות". הנושא נדון בליווי תצוגת תיירות מטעם משרד התיירות הישראלי ובהשתתפות סיטונאים מובילים מצרפת.


כמו כן, נדונו "אתגרי העיר המודרנית במאה ה-21"; "מינוף התרבות והספורט בערים, כגשר בין עמים" ו"הנוער והצעירים של מחר אל מול הרשות המקומית של היום".

בכל אחד מהמושבים, השתתפו הוגי דעות צרפתים וישראלים, בעלי מומחיות וחיוניות לנושאים המועלים, בשילוב דיון אינטראקטיבי עם הקהל.

בסד האירועים והפעילויות שהתקיימו במסגרת הכנס, נכללו גם מפגש מאורגן עם בכירי המגזר העסקי, סיורים מודרכים בערים חיפה ונתניה ומגעים עם הערים התאומות בישראל, בהן התארחו המשלחות מצרפת.

על רקע ההחלטה של האגף לפיתוח בין-לאומי ושל מרכז השלטון המקומי הצרפתי, שלא יהיה זה עוד כנס ובו דיבורים ותו לאו, פעלנו כדי שהצדדים יחתמו על מיזכר הבנות ובו נושאים קונקרטיים לקידום.

הכנס היווה מנוף לחיזוק הקשרים בין אנשי מקצוע, קהילות, נבחרי ציבור

ומנהיגים מקומיים ברשויות מקומיות בישראל ובצרפת. ככזה, הוא שימש כבמה לקידום שורה ארוכה של שיתופי פעולה מוניציפאליים.

לתמונות מהכנס

בעקבות הכנס יצאה בחודש יוני 2012 משלחת של ראשי רשויות וסגנים לצרפת וזאת לטובת ניטור ומעקב אחרי הההבנות שהושגו בכנס וקביעת אירועים ליישום הבנות אלו. זאת במסגרת תכנית העבודה של השנים 2013- 2014 ועד לכנס הבא, שיתקיים בשנת 2015 בצרפת. במפגש הוחלט על קיום מספר סמינרים ואירועים בישראל ובצרפת. מצ"ב עיקרי ההחלטות.
 

בשנת 2014 מתוכננים להתקיים בצרפת שני סמינרים, בנושא חירום מוניציפאלי בעיר ניס ובנושא שיתופי פעולה כלכליים בעיר ננסי. כמו כן מתוכנן להתקיים סמינר בנושא קיימות באחת מערי ישראל וזאת לאחר שהסמינר שתוכנן להתקיים בשת 2013 נדחה.

עבור לתוכן העמוד