אשקלון על המפה האירופית - 2012

אשקלון על המפה האירופית - 2012

כחלק מהמגמה של מינהל קשרי חוץ לאתר ולהציג יוזמות בינלאומיות בפני הערים בישראל, הציע המינהל לערי החוף בישראל להגיש מועמדות לתחרות ערי החוף האירופית 2012, אשר התקיימה ביוזמת הארגון, ‪ תוך מטרה לקדם פתרונות חדשניים ויוזמות משותפות לערי חוף ברחבי אירופה, ולעודד שיתוף של פתרונות מקוריים של ערים שונות לבעיות דומות. ברכות לאשקלון על הזכייה!

יוזמי התחרות בחנו את ההצעות השונות שהוגשו על ידי ערי חוף ברחבי אירופה, תוך בדיקה של יזמות וחדשנות, יעילות של מיזמים שונים ודרכים מקוריות לפתרון בעיות בתחומים שונים הקשורות למיקומה של העיר כעיר חוף.

המיזם החדשני של העיר אשקלון

המטרה של המיזם הייתה להפחית את כמות תלונות הציבור בנושאים שונים, ולתת שירות טוב יותר לתושבי העיר, על ידי פיתוח כלי מעקב ייחודיים וחדשניים, המבוססים על קבלת מידע בזמן אמת ומעקב אחרי הביצועים של העירייה.

עיריית אשקלון פיתחה לשם כך כלי להערכה וקבלת החלטות המבוסס על מערכת GIS. המערכת מאבחנת ונותנת פתרונות חדשים להתמודדות עם בעיות שונות, תוך מיפוי מדויק של הצרכים העירוניים על גבי מפות העיר בזמן אמת.

השימוש במערכת החדשנית צפוי לחסוך כסף רב לעירייה, ובעקבות הזכייה, ישנה התעניינות רבה בקרב ערים נוספות ללימוד המערכת ושימוש בה.

הזכייה בתחרות היוקרתית מביאה לאשקלון הכרה רשמית של ארגון אירופי בהישגי הרשות המקומית, ומסייעת בקידום נושאים שונים בקרב ערי החוף.

עבור לתוכן העמוד