משיקום שכונות לועידת האו"ם בקיטו, אקוודור

משיקום שכונות לועידת האו"ם בקיטו, אקוודור

 

כנס habitat, בחסות האו"ם העוסק בדיור ופיתוח עירוני, התכנס החודש בפעם השלישית בקיטו. בכנס לקחו חלק כ-45 אלף איש ו-170 משלחות בהם גם מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, כדי לשפר ולפתח את העירוניות בכל רחבי העולם. המשלחת הישראלית שיצאה לקיטו הייתה בין המכובדות והמרשימות שנראו עד היום בתחום העירוניות. 45 משתתפים מכל המגזרים: ח"כ תמר זנדברג וח"כ דב חנין, נציגים משרד השיכון ובינוי, משרד מינהל התכנון ומשרד החוץ, נציגי הרשויות המקומיות של ת"א-יפו, רעננה וכפר סבא, נציגי עמותת נגישות ישראל ועמותת סיכוי. כך גם נציגים מאוניברסיטה העברית ואוניברסיטת ת"א, הטכניון ובצלאל, נציגות הפורום הישראלי לעירוניות וכן המון מומחים ובעלי מקצוע מהשורה הראשונה.

 

המשלחת הישראלית לקחה חלק פעיל ומשמעותי בוועידה מהפעלת ביתן ישראלי ועד הובלת אירועי תוכן בנושא פיתוח העירוני. עמותת נגישות ישראל בסיוע משרד החוץ הובילה אירוע של נגישות במרחב הציבורי כך גם המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ שיזם ואירגן אירוע יזמות קהילתית.

במסגרת הכנס עיצבה המשלחת הישראלית בהובלת משרד הבינוי והשיכון והקליניקה האורבנית באונ' העברית. מדיניות לאומית לעירוניות יחד עם  סינגפור, פרגוואי, ברזיל, וה- OECD.

לצד האירועים הרשמיים, המליאה, ההרצאות וריבוי הפעילות, נערכו גם שורה ארוכה של פגישות בדגש על יצירת בסיס ללמידה ליצירת שתופי פעולה עתידיים. כך בין היתר עם שר הדיור והפיתוח העירוני של ארה"ב, השר הקנדי לפיתוח חברתי, שרת הדיור והפיתוח העירוני של פרגוואי, ראש החטיבה העירונית של ה- OECD, המרכז להחייאה עירונית של סינגפור, מתכננת העיר מלבורן ועוד.

בסיום ועידת האו"ם בקיטו אקוודור התחייבו המדינות להצהרת Habitat III - New Urban Agenda, לפיו עליהם לפעול לקידום עירוניות קומפקטית ומניעת פירבור על מנת להבטיח שגשוג וצמיחה לכל.

 

 

לקריאה נוספת אודות מסמך ההצהרה:

עבור לתוכן העמוד